هواپیمای مسافربری تهران- یاسوج سقوط کرد

مقامات اورژانس ایران سقوط یک هواپیمای مسافربری این کشور را تایید کرده‌اند. گفته شده است که همه سرنشینان این هواپیما کشته شده‌اند.

به گزارش جبهه دموکراتیک ایران و به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) پیرحسین کولیوند، سرپرست اورژانس ایران، گفته است که این هواپیما ۶۰ مسافر داشته است.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نیز گزارش کرده است که این هواپیما شش خدمه پروازی داشته است.

همچنین به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری ایران گزارش شده است که آقای روحانی دستور تشکیل ستاد بررسی سانحه سقوط هواپیما را براساس قانون سازمان هواپیمایی کشوری صادر کرد. براساس این دستور، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی مأموریت پیدا کرد با تشکیل ستاد بررسی سانحه در سازمان هواپیمایی کشور، "ضمن مدیریت، پیگیری و انجام هماهنگی های لازم جهت خدمات امدادی، علل حادثه سقوط هواپیمای شرکت آسمان را سریعا گزارش نماید."

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد به تلویزیون دولتی ایران گفته است که این هواپیما حدود ۵۰ دقیقه پس از پرواز از صفحه رادار ناپدید شده است.

این هواپیما پرواز ساعت ۰۷:۵۵ به شماره ۳۷۰۴ بوده است که از فرودگاه مهرآباد تهران به یاسوج پرواز می‌کرد.

خبرگزاری تسنیم به نقل از سخنگوی اورژانس ایران گفته است که "یک فروند بالگرد اورژانس به منطقه اعزام شده است؛ با توجه به کوهستانی بودن منطقه امکان اعزام آمبولانس وجود ندارد."

در همین خصوص گزارش شده است که به علت شرایط بد آب و هوایی این هلیکوپتر موفق به فرود نشده است و اکنون گروههای جستجو و امداد از طریق زمینی به منطقه حادثه درحال حرکتند.

پیشتر خبرگزاریهای ایران گزارش کرده بودند که یک هواپیمای مسافربری این کشور "از صفحه رادار ناپدید شده است."

همین گزارشها می‌گویند که این هواپیما متعلق به شرکت آسمان بوده است.

به گزارش خبرگزاریهای ایران این هواپیما از نوع "ای تی آر" بوده است و در حوالی سمیرم از صفحه رادار محو شد.

در سالهای اخیر صنعت هواپیمایی ایران و بویژه به دلیل تحریمها علیه این کشور با مشکلات زیادی همراه بوده است و در موارد مختلفی شاهد سوانح هوایی بوده است.

برخی از این تحریمها با توافق هسته‌ای بین این کشور و قدرتهای جهانی برداشته شده است اگرچه هنوز مشکلاتی در این خصوص وجود دارد.

براساس همین توافق ایران قراردادهایی با شرکتهای مهم تولید کننده هواپیماهای مسافربری به امضا رسانده است. در همین رابطه و بر اساس گزارشها شرکت هواپیمایی آسمان توافقی با شرکت بوئینگ برای خرید دستکم ۳۰ فروند هواپیمای ۷۳۷ اس به امضا رساند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
Go to top