محمود علیزاده طباطبایی : بین بازجویان موکل من اختلاف نظر وجود دارد

وکیل محمدعلی طاهری می‌گوید که بین بازجویان و ضابطان قضایی موکل من اختلاف نظر وجود دارد.

به گزارش جبهه دمکراتیک ایران و به نقل از روزنامه نصف جهان محمود علیزاده طباطبایی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: همچنان در مورد پرونده موکلم بین ضابطان دستگاه قضائی اختلاف نظر وجود دارد, همچنین وی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده محمدعلی طاهری اظهار داشت: هنوز مطلب جدیدی در مورد پرونده به ما اعلام نشده است. گفتني است؛ علیزاده طباطبایی در تاریخ ۱۰ اسفندماه ۹۵ گفته است: دادگاه رسیدگی به کیفرخواست پرونده موکلم مبنی بر فساد فی الارض تشکیل شد اما با توجه به اینکه دیوان عالی کشور یک بار این اتهام را در مورد طاهری نقض کرده است، به همین دلیل رسیدگی مجدد به آن جنبه قانونی ندارد.

محمدعلی طاهری بنیانگذار مکتب معنوی به نام «عرفان کیهانی» یا «حلقه» در ایران است که 14 اردیبهشت ماه سال ۹۰ بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌اتهام توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضالّه بودن کتب و آثار، به پنج سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، دیگر اتهام طاهری بود که دادگاه به تحقیقات صورت گرفته در این بخش اشکال نقص گرفت و پرونده برای تکمیل تحقیقات به دادسرا ارسال شد. در نهایت، دادسرا پس از رفع نواقص، پرونده را مجدداً به دادگاه ارسال کرد و ششم اسفند ماه سال ۹۳ برای رسیدگی به این اتهام تعیین شد اما با درخواست استمهال متهم، دادگاه برگزاری جلسه محاکمه را به تاریخ دیگری موکول کرد تا اینکه دادگاه اوایل اردیبهشت ماه سال ۹۵ به این بخش از پرونده طاهری رسیدگی و حکم وی را صادر کرد.

حکم صادره با اعتراض وی به شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور ارسال شد و در نهایت، دیوان حکم صادره را نقض کرد.

و اکنون ماهاست که این شخص که طرفداران و شاگردان زیادی هم چه در داخل کشور و چه خارج کشور دارد همچنان بدون هیچ دلیل موجهی در زندان و بند دو الف اطلاعات سپاه " اوین " به سر می برد و هیچ مقام و مسئولی پاسخگو نیست

گفتنی است شاگردان وی و همچنان فعالان حقوق بشری زیادی در سراسر دنیا بارها از مقامات جمهوری اسلامی درخواست آزادی وی را داشته اند ولی هوز اتفاق قابل توجهی در مورد پرونده وی نیفتاده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
Go to top