دادگاه تجدید‌نظر نرگس محمدی، فعال حقوق بشر برگزار شد

جلسه رسیدگی به اتهام‌های نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر در دادگاه تجدید نظر روز دوشنبه، بیست و نهم شهریور ماه برگزار شد. ریاست این دادگاه را قاضی قلی‌پور بر عهده داشت.

سایت کانون مدافعان حقوق بشر با اعلام این خبر نوشته است که وکیلان خانم محمدی در این دادگاه به حکم صادر شده برای او در دادگاه بدوی اعتراض کردند.

بر اساس رای دادگاه بدوی که اول اردیبهشت ماه امسال در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شده بود، خانم محمدی به استناد مواد ۱۳۴، ۴۹۸، ۵۰۰ و ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی، در مورد اتهام اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به تحمل پنج سال و در مورد اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل یک سال حبس و در مورد اتهام تشکیل و اداره گروهک غیرقانونی لگام به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم شده بود.

اما بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی احکام صادر شده علیه نرگس محمدی، یک‌جا گرد می‌آید و او به ۱۰ سال حبس محکوم است. ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی می‌گوید هر گاه عناوین ارتکابی بیش‌تر از سه جرم نباشد، حداکثر مجازات تعیین شده برای یک جرم اعمال می‌شود.

نرگس محمدی تیر ماه امسال و در اعتراض به تصمیم مقام‌های زندان که اجازه ارتباط تلفنی او و فرزندانش را نمی‌دانند، ۱۹ روز اعتصاب غذا کرد و پس از تماس با فرزندانش اعتصاب خود را شکست: نرگس محمدی به دنبال تماس با فرزندانش به اعتصاب غذای خود پایان داد.

منبع

رادیو زمانه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
Go to top